Partneři

Statutání město Frýdek-Místek

Akci pořádá statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím své organizace Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p. o.


Pivovar Koníček

V roce 2006 byl založen minipivovar Koníček sládkem Mojmírem Velkým. Výroba piva probíhá z nejkvalitnějších surovin, jako je moravský slad, žatecký chmel, kulturní pivovarské kvasnice a pramenitá voda z Beskyd. A již třikrát vyhrál v soutěži o nejlahodnější pivo turistické oblasti Beskydy-Valašsko. Po zápisu do České knihy rekordů s pivem od Koníčka, se pokusíme o zápis tentokrát s limonádou od Koníčka!


Kultura FM

Pod značkou KulturaFM  najdete příspěvkovou organizaci Národní dům Frýdek-Místek, která zajišťuje ve Frýdku-Místku kulturní vyžití občanů. Národní dům, p. o. spravuje historickou budovu Národní dům, Novou scénu Vlast, kino Petra Bezruče, altán ve Smetanových sadech, multifunkční jeviště v Sadech Svobody, kulturní dům Lískovec, divadlo Čtyřlístek. KulturaFM tak zajišťuje digitální kino,  divadelní představení pro děti a mládež, divadelní představení pro školy a školky, divadelní představení pro dospělé, koncerty,  zábavné programy, taneční, pohybové a jazykové kurzy, výstavy a vernisáže či pronájem prostor – sálů, kluboven, učeben...


Technické služby

O technické zabezpečení akce a přípravu stánků pro akci Beskydské rekordy aneb Frýdek-Místek plný chutí se postarají Technické služby, a.s. Děkujeme za partnerství a spolupráci!


Frýdecká skládka

Frýdecká skládka, a.s. byla založena městem Frýdek-Místek a 18 obcemi Pobeskydského regionu v roce 1992. Základním posláním společnosti je komplexní nakládání s odpady, což znamená sběr, svoz, třídění, úprava a konečné odstranění prakticky všech v regionu se vyskytujících odpadů včetně nebezpečných.

Frýdecká skládka je rovzněž jedním z hlavních partnerů akce, která se postará o úklid a odvoz odpadu po akci. Děkujeme.


Hitradio orion

Hitrádio Orion patří k největším a nejúspěšnějším regionálním rádiím v České republice. Hitrádio Orion je regionální, hudební, moderní a zábavné rádio! O to vše se stará profesionální tým moderátorů a redaktorů.


Helmond

V mobilní kuchyni společnosti HELMOND z Frenštátu pod Radhoštěm se můžete těšit na komentovanou kuchařskou show a představení spotřebičů značky Whirlpool. Letos společnost Helmond slaví 20 let. od založení. A jaké byly jejich začátky? Na to jsme se zeptali pana Tomáše Bartoně.
„Začali jsme v 97ém s afrem a máničkou…Rapidem a Feldou…Faxem a fialovým sakem…Letos slavíme 20 let. Jsme rodinka 2stovek kuchyňářů a dodavatelů všech značek… Vaříte, pečete, odsáváte, myjete, chladíte už 20let s námi a ani o tom nevíte:)“


Muzeum Beskyd

První zmínky o Frýdku pocházejí z první poloviny 14. století, kdy byl založen gotický hrad chránící pomezí Moravy a Slezska. Dnešní frýdecký zámek, sídlo Muzea Beskyd Frýdek-Místek, nabízí k prohlídce několik expozic - Zámecký okruh, Beskydy - příroda a lidé, Frýdek a Místek, Frýdek - Mariánské poutní místo, Památník Óndry Łysohorského. A vy si budete moci v den akce prohlédnout všechny tyto expozice, zchladit se na zámeckém nádvoří a děti si v bezpečí hrát v zámecké zahradě.


Česká spořitelna

Moderní banka orientovaná na drobné klienty, malé a střední firmy, města a obce má nezastupitelnou roli ve financování velkých korporací a v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. S počtem klientů, který dosahuje téměř 5 milionů, jsme největší bankou v České republice. Na českém trhu má také nejdelší tradici,kdy v roce 2015  oslavili 190 let od založení.


Hotel Café Silesia

Hotel Caffe Silesia je stylový hotel s nekuřáckou restaurací přímo na Zámeckém náměstí ve Frýdku, ve které si můžete dát hned ráno dobrou snídani.

V průběhu dne vám nabídnou:

denní menu
pokrmy à la carte
a dezerty z vlastní cukrárny.
Pokud plánujete jakoukoliv akci, určitě uvítáte naši specialitu masové korýtko, popř. si objednáte dort ze široké nabídky naší hotelové cukrárny.


Hotel La rosa

Hotel La Rosa se nachází na klidném místě v centru Frýdku-Místku. Nabízí klimatizované pokoje s dřevěným nábytkem, restaurace s terasou, bezplatné Wi-Fi a bezplatné parkování.

V restauraci La Rosa se podávají speciality české i mezinárodní kuchyně. Hosté se mohou také těšit na široký výběr teplých i studených nápojů.


Krámek Pod věží

Cílem této malé pekárny je nabídnout vám, lahodný a vždy čerstvě upečený štrůdl z kvalitních a čerstvých surovin. Listové těsto je vyráběno klasickou cukrářskou technologií, s garancí stálé kvality. Štrůdly nabízí jak sladké tak i slané. Ke stálé nabídce patří i čerstvě pečené rohlíčky z listového těsta nebo křupavé srdíčka. A k tomu si můžete dát čerstvě praženou voňavou kávu z rodinné pražírny, domácí marmelády, sirupy a pečené čaje.


Jak šmakuje Moravskoslezsko

Projekt "Jak šmakuje Moravskoslezsko" je realizován Moravskoslezským krajem a jeho partnery. Od roku 2013 do června 2015 byl navíc spolufinancován Evropskou unií. Zaměřen je na podporu gastroturistiky v Moravskoslezském kraji. Hlavní myšlenkou tohoto projektu je vrátit typické regionální speciality na jídelní lístky zdejších restaurací. "Jak šmakuje Moravskoslezsko" vzniklo již na počátku roku 2011 a díky svému zaměření si získalo mnoho příznivců.


Časopis Program

Programový – kulturní a reklamní měsíčník. Každý měsíc zdarma do vašich schránek.


Funky Beat

Taneční škola působí ve Frýdku-Místku už přes deset let a věnuje se všem stylům street dance. (například hip hop, house, dancehall, locking,..) Tančí zde děti už od 4 až do 20 let a letos poprvé otevřeli i kurzy pro rodiče. Výuka je přitom rozdělena nejen podle věku, ale i dle taneční úrovně dětí (kategorie A, B i C). Děti jsou vedeny profesionálními a zkušenými lektory a mají proto za sebou už řadu úspěchů. Ten největší je například 7.místo na mistrovství světa v roce 2016 i několikanásobný titul mistrů České republiky. Každoročně pořádají pro děti také týdenní letní soustředění, kde jsou zváni špičkoví lektoři z celé České republiky, a spoustu dalších akcí. Pokud se zajímate o tanec, můžete taneční skupinu sledovat na  oficiálních facebookových stránkách, kde se můžete dozvědět mnohem více informací.


Tiskárna Kleinwächter

Historie jména Kleinwächter se datuje od roku 1895, kdy dědeček Josef Kleinwächter založil umělecký fotoateliér.

Novodobá historie Tiskárny Kleinwächter se datuje od roku 1991, kdy se začala zabývat kopírováním a tiskem.

Postupně rozšiřovala svou nabídku o grafické práce, plnobarevný ofsetový tisk, knihařské zpracování, reklamu, digitální velkoformátové studio a neustále se zdokonaluje.


BESKYDY SPORT, s.r.o. ; SUN Outdoor, spolek

SunOutdoor se zabývá provozováním letních dětských zábavních parků  a zimních dětských lyžařských parků. V zimním období nabízí výuku lyžování a snowboardingu včetně zapůjčení vybavení ve SKI areálu Bílá a ve Ski areálu Razula, na sjezdovce Horal. Pro firemní klientelu mohou připravit programy na míru, včetně lyžařských závodů.  Lyžařský park na Bílé je jeden z nejlepších v ČR. Pro MŠ, ZŠ a SŠ pořádají výjezdové i pobytové lyžařské a snowboardové kurzy, se zapojením sněžnic i snowblades. V jarních měsících nabízí na Bílé a ve Velkých Karlovicích školky a školy v přírodě, včetně ubytování a také půldenní i celodenní výlety pro školky a školy. V létě můžete navštívit s celou rodinou letní dětské parky v Bílé nebo Velkých Karlovicích a využít půjčovny kol a elektrokol.


Originální hospodské brambůrky

Rodinná firma ze severu Čech navázala na výrobu jedněch z nejoblíbenějších brambůrek na českém trhu, které jsou u nás v Čechách k vidění od pradávna a nazvala je Originální hospodské brambůrky. Dnes jsou vyráběny na speciálních fritézách, kde nedochází k přepalování oleje, což je jeden z hlavních důvodů, proč mají tyto brambůrky tak skvělou chuť. Tak přijďte ochutnat na akci Frýdek-Místek plný chutí!


Obchodní centrum Frýda

Obchodní centrum Frýda je důležitým obchodně společenským centrem, které jako jediné ve Frýdku-Místku poskytuje širokou nabídku kvalitního sortimentu a služeb pod jednou střechou. V obchodním centru naleznete kromě velkého množství obchodů s módou, obuví, sportovním oblečením a vybavením, elektronikou, dětským zbožím a 5D kina také řadu dalších služeb jako jsou cestovní kanceláře, banky, směnárna, lékárna, prodejna tabáku, opravna obuvi a výroba klíčů, salón krásy a další.


Informuji.cz

INFORMUJI.cz je kulturní rozcestník nabízející seznam kulturních, sportovních a volnočasových akcí a aktivit. Nevíte, kam vyrazit za zábavou, do kina, na koncert kdekoliv v České republice? Tak právě portál Informuji.cz je tou správnou volbou!


Rodinná pekárna U Anděla

Na počátku byl sen, který se stal skutečností. V roce 2007 založila paní Květa Urbancová rodinnou pekárnu U ANDĚLA a od té doby můžete ochutnávat úžasnou andělskou chuť. Právě tady, v Horních Bludovících, pečou svatební koláčky dle původních prvků rodinné receptury staré více než 150 let. Recet se stal rodinným dědictvím a předává se z generace na generaci. Pekárna také podporuje české farmáře i pěstitele v našem regionu, od kterých nakupuje suroviny. Tak přijďte ochutnat nebe v puse i na náš gastrofestival.


Hospůdku u Toma

Hospůdka U Toma se nachází asi 2 km od města Frýdek-Místek v malebném prostředí přehrady Olešná v těsné blízkosti aquaparku. V cíli na Vás čeká krásný výhled na okolní krajinu, panorama Beskyd, letní terasa, prostorné parkoviště, ubytování, bowling a restaurace s výbornou kuchyní a širokou nabídkou nápojů.